Hole a vybavení na Nordic Walking

 „Kvalitní nástroj umocní práci mistra.“

K Nordic Walking patří lehké sportovní hole, abyste z této aktivity mohli mít užitek a příjemný zážitek, který budete chtít pravidelně opakovat. Hole pro Nordic Walking se nejčastěji zaměňují za turistické (hole do hor). Podívejte se na video srovnávající rozdíly těchto holí.

 

Volba správné délky hole

Tabulka pro vyber vysky hole na Nordic Walking… tabulka ukazuje zjednodušený výběr dle Vaší výšky postavy, např. když měříte 175cm tak dle tabulky hole pro Vás budou 120cm, ale pozor výška postavy není jediné kritérum volby. Přečtěte si naše tipy na výběr holí.

Pro Nordic Walking se od prvopočátku používaly „jednodílné“ pevné hole, které nejlépe zvládají nárazy a odrazy! Pro pravidelný trénink, dynamickou chůzi (někdy i běh s holemi atd.) se nám jednodílné hole nejlépe osvědčují.

Materiál, ze kterého jsou hole vyrobeny, i další části jako např. hrot, madlo nebo poutko, hraje roli v celkovém vjemu (nejde jen o techniku) ze severské chůze, Nordic Walking jako dynamické pohybové aktivity.

„Lehké a pevné hole Vás lehce přenesou přes kopce a dole“.

 

 

Vybavení na Nordic Walking

Oblečení a obuv by mělo být přizpůsobeno podmínkám, ve kterých je severská chůze, Nordic Walking provozována. Základem pro výstroj bude, stejně jako u jiných chodeckých či běžeckých sportů, kvalitní, pohodlná obuv. Oblečení je otázkou ceny a vkusu. Nám se osvědčují funkčí systémy, „cibulové“ oblékání, které skládáme z vybraných a námi testovaných produktů, které můžete najít a vyzkoušet si v našem kamenném obchůdku.