Buď fit

IMG_5738Znáte tuto ceduli s označením “Buď fit”? Tak takovou časem zakouslou jsem teď potkal na jednom objevném výšlapu v Jeseníkách.

Musel jsem se zastavit a vyfotit ji pro Vás. Proč? Sám se sebe ptám…prostě se mi líbila zakouslá v tom stromě, s tou symbolikou výzvy, k udržování se v kondici. Myslíte, že potřebujeme okolo sebe viditelné výzvy, které by nás povzbuzovali k akci?

Fit musel být člověk kdysi dávno, aby vůbec přežil, Řekové, Římani, ve středověku… a my? Taky musíme být fit! Tělesně i duševně…Protože jinak nás tahle informační doba rozloží pomocí židlí.

Kdo je rozčarovaný, že není sníh a nemůže být tedy fit, protože nemůže na běžky, sjezdovky, nebuďte! Nordic Walking vznikl právě v okamžiku, kdy ve Finsku zcela nečekaně nebyl sníh jako tuto zimu (apropo máme podobnou až symbolickou situaci, kdy v Helsinkách není sníh a -10 Celsia, dnes jsem si to zjišťoval přes známé)! Bylo to trochu z recese, trochu z nutnosti, ale splnilo to svůj účel a započalo novou éru v oblasti pohybu nejen ve Finsku!

Takže buďte fit, dávejte si do těla, ať jsme nachystaní, až napadne a budeme moci vyrazit do stopy, na sjezdovky s pevnými stehny jako římské sloupy…nebo na léto do plavek 🙂