Finský vtip s nordic walking

Humor patří k nordic walking od svých začátků! Vždyť první pokřiky na lidi, co si vzali sportovní hole (původně běžecké – od lyží, běžek ve Finsku 1988-97) do rukou, aby rozproudili krev ve svém těle a dali si pěkný trénink, zněly nějak takto:

  • Kde máš lyže? 
  • To nám dnes napadalo sněhu, že ani lyže nejsou vidět (proneseno v letních dnech).
  • Ty seš hustej, kámo!
  • Hele, tvoje lyže tudy jely před chvílí.)

A kolik veselých chvilek už nám nordic walking přinesl, a kolik (po chvíli zamyšlení) odpovědí už jsme, my nordic walkeři, hůlkaři vymysleli (někdy byli popíchnuti vymyslet) na podobné komentáře! Díky za ně, že nás držíte ve střehu a zamyšlení smysluplnosti našeho konání. Také díky, že si všímáte!

A tady jeden aktuální vtip s nordic walking, Finska (kde se pomalu rodí „znovuobjevení“ tohoto pohybu, který nachází víc a víc nadšených po celém světě). Vtip poukazuje, že i chlapi můžou nordic walking:

V anglickém překladu (z finštiny) od Tuoma Jantunena:

 Kalle says:I have heard that it’s diffucult to find woman workers for female labour working places…….. Ville says: Do you mean the party leaders, our goverment or EU- comissioner? ( all those Finnish places for women majority.)

Vzkaz (asi:):  O tom jak dva chlapi jdoucí s holemi, snad nordic walking, mají hovor o tom jak je težké sehnat ženy pro ženské pozice, do ženských kolektivů…jako do vlády (ve finsku jsou ženy hodně aktivní i v politice) tak EU

Pan Tuomo Jantunen (to je FB odkaz) jeden z „otců zakladatelů“ Nordic Walking „, který tento vtip sdílel na svém facebooku s hrdostí, že jsou na obrázku zobrazeni chlapi (nordic walking je ve Finsku doménou žen: 75% ku 25% můžů jak uvedl ve svém pozdějším komentáři)! A hlavně, že je to na přední straně nejčtenějších finských novin Helsingin Sanomat.

Tuomo při překladu zdůraznil důležitost obrázku (ponecháváme anglickou verzi): First – it’s in the biggest newspaper in Finland and in the nothern countries – Helsingin Sanomat. Second – it’s on the page of leading articles, the most important place of newspaper. Everybody reads it. Third: Two Finnish men are walking with poles (You know that in Finland 75 % of Nordic walkers are women and only 25 % men… The names of men are Kalle and Ville (thin).

Jaké jsou vaše příhody?

Napište nám na info@nordicsports.cz nebo na Facebook Nordic sports Brno.

Těšíme se na ně a rádi se podělíme.)