Ke kořenům Nordic Walking V.

IMG_47455. závěrečný díl rozhovoru Martiny Holcové a Miroslava Miry z cesty do Finska.

Klinika Nordic Walking

V té době se to lidem tak zalíbilo, že si koupili nové hůlky a začali chodit. Chůze s hůlkami ztrácela bez správné techniky ale efekt. Taková atmosféra dala vzniknout projektu NW klinika. Jeden den v roce byli lidem zdarma k dispozici díky Suomen latu (organizace řízená státem pro podporu pohybu ve Finsku, 220 poboček po celém Finsku)  po celé zemi instruktoři, kteří příchozí do NW zasvětili nebo jim poskytli zpětnou vazbu, motivaci.

Tato myšlenka se nám natolik zalíbila, že jsme začali NW kliniku dělat i v Brně. (první v roce 2011) Letos to bude 22. listopadu u nás na základně v Brně po čtvrté, lidé přicházejí s různými motivacemi, odcházejí spokojení a co jsme rádi, motivovaní chodit.

„Na úvod je klinika NW ideální. Po mateřské jsem přibrala, ze zdravotních důvodů jsem se nezvládla účastnit žádného kurzu a s videí, které jsem viděla na internetu, to prostě není ono. Osobní kontakt to nenahradí a ani ne to nadšení…“ „Chtěla jsem se naučit základní techniku a taky vypadnout ven, z kanceláře.“ „Přijel jsem, abych si nechal zkontrolovat techniku, do rytmické chůze s holemi jsem se zamiloval a chodím každý den 10 – 15 km, dělá mi to moc dobře.“ „Hledal jsem aktivitu, která je venku a nezabere mi moc času, Nordic walking je pro to značka ideál.“ „Přišel jsem, protože mám problémy se zády a koleny. NW mi na to přijde hodně dobrý a navíc jsem v přírodě.“

 

 IMG_4786Jaký je ten největší otisk vaší cesty do Finska?

Nordic Walking žije a roste po celém světě!

16 let ukázalo, že Nordic Walking je stálicí mezi kondičními aktivitami jako běh, kolo, plavání, běžky… Přinesla tak základnímu pohybu člověka, tedy chůzi, nový rozměr, radost až sportovní zážitek. A to mě fascinuje – tedy že i chůze může být trénink, který mi hole už deset let dávají. Pořád mě to s nimi baví.

Miroslav Mira, zakladatel a nadšenec Severské chůze u nás, autor projektu Nordic Walking point, Nordic Walking klinika.