NORDIC POTENCIÁL

KONDICE = PEVNÉ ZDRAVÍ A SVĚŽÍ MYSL

Nordic walking vede do přírody, ven z města, obydlených míst, kde jste většinou sami či s kým chcete být (nebo si můžete vytvořit adekvátní soukromí). Venku v přírodě se můžete v klidu nadechnout, vyvětrat hlavu – přijít na jiné myšlenky, protáhnout a posílit tělo, udržovat kondici. To vše posiluje imunitu. Dobrý důvod pravidelně chodit ven.

NORDIC OKÉNKO

Co je Nordic walking?

Je to příjemná technicky nenáročná pohybová aktivita, kterou může vykonávat každý, začátečník i výkonnostní sportovec v jakémkoli věku. Lze ji doporučit lidem s nízkou kondicí či vyšší tělesnou hmotností i lidem s různými tělesnými omezeními. Jedná se o pohybovou aktivitu – chůzi, při které dochází k obnovení přirozené koordinace pohybu nohou a paží kombinované s posílením svalstva díky odrazu z holí. Venku v přírodě.

Jaké jsou přínosy Nordic walking?

Vzniká dobrý návyk – chuť chodit, chodit ven, chodit pravidelně, chodit všude (ve městě i do přírody), objevovat stezky za svými humny a blízké okolí, kde žijeme (či okolo chalupy, míst, kde trávíme volný čas, dovolenou). Můžeme objevit radost z chůze, pohybu venku v přírodě, poznat nové aktivní lidi.

Zdravo okénko  – NW má pozitivní vliv na pohybový aparát šetří ho a posiluje. Např. :

  • přispívá ke správnému držení těla
  • uvolnění páteře
  • posílení hlubokých, zádových a mezilopatkových svalů
  • odlehčení nosných kloubů
  • posílení trupu, břicha, paží (tvorba svalů a zpevnění nám dá zdravá záda)
  • zvyšuje srdeční i plicní kapacitu
  • ladí hladiny hromonů
  • odbourává stres a přináší dobrou náladu

Více ke zdravotním přínosům, zde.

Hole přináší mnoho možností využití také ve cvičeních – posilování, protahování a to hlavně venku pod širou oblohou, na vzduchu (slunci:) = nejlepší posilovna pod sluncem = Free Outdoor Gym.

Ochutnejte pozitivně nabíjející svižnou severskou chůzi a cvičení s holemi jako kondiční aktivitu!

Rozpumpujte své srdce, zahřejte a posilte svaly, vyvětrejte mysl a zasaďte si zdravý návyk k pravidelnému pohybu venku, v přírodě.

Máme zkušenosti jak to funguje, můžete si nás vyzkoušet. Námi proškolené a certifikované instruktory najdete pod značkou Nordic walking point.)