O Nordic walking a smyslu cvičení venku – Mira 2023

Nordic walking je jednoduchý, funkční pohyb a cvičení s holemi. Funkce nordic walking holí je odraz. A to mění mnohé!”

  • Pohybový stereotyp vychází s přirozené chůze a odraz z holí přináší aktivní napřímení, posílení, uvolnění a zapojení všech svalů těla do pohybu.
  • Krása této aktivity je že je venku, což každému člověku 21. stol udělá dobře … vzduch, slunce, vítr, vůně, barvy, povrchy, když lidi vedeme do přírody, nejraději do lesa (ale nordic můžete chodit všude, kde žijte zejména za vašimi humny:), kde vybíráme měkké a krásné stezky.
  • Nordic Walking je o kondici a radosti z efektivního tréninku venku, v přírodě, lese nejlépe. Když je sdílená tak se vše násobí. Společnost motivuje, a dobrá společnost nabíjí energií pro život.
  • Také si díky nordic training najdete čas pro sebe, změnu prostředí od “počitačových strojů” (oči v 3D rozměru lesa versus monitor), radost z objevování míst i změn v přírodě během všech ročních období.
  • Je to jak sportovní tak v rámci našich vzdělávacích programů i obohacující společenská záležitost. Výborně funguje nordic i jako doplněk výjezdových setkání organizací, firem (nejlépe v kombinaci s nefyzickými cvičením Lesní mysli kdy nordic rozproudí, vyladí, uvolní fyzicky, provětrá mysl, protáhne tělo a poznáte nové místa v okolí, Lesní mysl zklidní, pozitivně naladí a nabídne otázky i prostor pro růst).

Každý si z tohoto pohybu může něco pro sebe odnést a zpestřit si mozaiku pohybových aktivit pro zdraví a kondici.

Nejvíc je, si nordic a cvičení s holemi zkusit zažít na svém těle, to je nepřenositelné. Pohyb je pohyb a ten se musí propsat do celého těla, že? Tak co víc k tomu říct?

Máš i ty chuť do toho s námi šlápnout?“

Osobně doporučuji vyzkoušet naše instruktory Nordic Walking Point, najděte na mapě ČR. Oslovte a vyzkoušejte nordic s nimi. Odborné vedení vás bude bavit a vám se bude dařit.

Tím to Vás zveme na naše kurzy!

Přiďte & vemte někoho sebou, budete se mít s námi dobře.

Mira

PS.  nordic walking vás překvapí jako mě, Miroslava Miru v roce 2003 ve Finsku. Ta extáze v chůzi (běhu) pohybu celého těla ala 4×4, při zapojení všech končetin, to má dynamiku, která potěší každého sportovně laděného člověka. A stretching s holemi je symfonie, kdy vydržíte dýl v pozicích, které potřebujete v zdravé ladění napětí svalů. Doporučuji.