Výsledek stojí za to! aneb přijďte, dveře máte otevřené

Možná znáte ten pocit, kdy musíte překonat počáteční ostych a směle vkročit vstříc jakýmkoliv novým zážitkům, situacím a poznatkům, snad jenom proto, že by se to mělo, že se to říká… Napadá mne např. návštěva nové posilovny ve Vašem okolí, kdy řešíte, jestli ono tričko, či kraťasy se tam fakt hodí. Po vstupu a převlečení vstoupíte do „mučící“ místnosti, ale místo vyhledání trenéra cvičíte raději pořád dokola na 3 strojích, na kterých alespoň zhruba tušíte, co máte dělat… Určíte si vlastní cvičební plán, většinou neměnný, který Vás po nějaké době bohužel přestane bavit. A výsledek? Baví Vás to chvíli, přestanete s tím a v lepším případě si neublížíte… O vlastním pocitu ani nemluvím… Jiných příkladů najdeme v životě spousty, kdy děláme něco, co nám vlastně ani moc nedává smysl, ale je to “in” a třeba se nám v dané chvíli nechce vybočovat z řady…

Ale nám to, co chceme nabídnout i Vám, smysl dává. Zkoušíme to na sobě někteří už 10 let. Naše motto zní „4 roční období v pohybu“. Je zřejmé, že člověk, aby se cítil ve svém těle dobře, musí pro to něco udělat. A že to chce přemáhání? A čas? Ano, chce… Ale výsledek za to stojí! Baví nás to a chceme předat i Vám naše nadšení a radost z tohoto geniálního pohybu, při kterém FAKT zabírá celé tělo a věřte nám, že ne málo.

Proto pro Vás již 5. rokem pořádáme den s Nordic Walking tzv. „Kliniku“ (slovo Klinika pochází z Finska, kde podobná akce vznikla a znamená tu nejlepší péči pro Vás). Celý den se Vám věnujeme (jsme sehraný cca 20ti členný tým), většinu času kroužíme po lese, protahujeme se s Vámi, zodpovídáme Vaše dotazy, předáváme zkušenosti, ale i posloucháme Vaše příběhy a obohacujeme se navzájem. Pracujeme v menších skupinách, takže se dostane i na tu Vaši otázku. Dveře k nám (resp. brána) je dostatečně doširoka otevřená, nikdo se nemusí obávat vstoupit. Nikoho do ničeho nenutíme a nic nevnucujeme.

Naším přáním je, aby Vám zkušenost a radost z tohoto pohybu, kterou si od nás odnesete, zůstala po celý život. Není to “jen” sportovní zážitek, vyjít si dynamickou chůzí s holemi. Vždyť hole nás narovnají, uvolňujeme tělo a s ním i stresy, strachy a obavy.  A proto nejen díky holím, ale i přírodě a čisté hlavě z ní, se prostě vždycky máme od čeho odrazit. Z vlastní zkušenosti jsem přesvědčená o tom, že po takové investici času s někým, kdo Vás nadchne a nejen naučí, jak hole používat, se nestane to, o čem jsem psala na začátku – tedy že hůlky budou stát v koutě a vy je budete obcházet velkým obloukem (tak jako třeba posilovnu).

Takže Vy, co doposud váháte, i Vy, co neváháte, přijďte klidně na celý den. Vyzkoušejte si to i Vy! (A dejte nám o sobě, prosím, vědět.)

Budeme tu pro Vás!

Těší se na Vás celý tým Nordic Sports, Nordic Walking Point a další odborníci

a těším se i já

Daniela Mahrischlová

Instruktorka Nordic Walking a ta, co se spolupodílí na organizaci Kliniky již 4. rokem

IMGP3551