Vánoční výšlap

IMG_6247

V den slunovratu 21.12. 2013 jsem se vydali z naší základny Nordic sports lesními stezkami na Vranov, na poslední společný výšlap v tomto roce (2, 6, 10km a někteří 20km).

Sešli jsme se ve dvanácti, z toho byly dvě děti (6letý Christián a 8 letá Tarja). Toť znakem, že nás začínají objevovat nejen velcí, kteří rádi chodí, ale i velcí s malými. Dobré znamení, které nám dělá radost, když lidé objeví možnosti a radosti našich programů. A když ty děti navíc jěště chtějí samy, to je paráda! Že by nám začala růst nová generace (nejen dětí od počítačů), ale i těch, kteří chtějí “šlapat”?

Trasy byly připraveny pro malé i rychlé hůlkaře. Odměnou pro toho, kdo přišel a vydal se s námi, bylo krom několika tradičních či netradičních cvičení s holemi překvapení nečekané, přírodou nachystané. Po dnech šedi a maraků, aspoň ve Brně v čase předvánočním tomtu tak bylo, jen několik výškových metrů a dva kilometry od města, “pocukrované” stromy, stezky a zimní slunce, o kterém jsme do té doby ve městě ani netušili.

Po vranovském “grande finale”, zastavení u jesliček a horké polévce v blízké hospůdce se ještě trojice z nás vydala svižným tempem s holemi zpět na naši základnu. Ten dvojitý čas na stezce zpět chutnal dvojnásob (20km teprve tělo potěšilo).

Tedy, někdy se vyplatí sebrat kuráž a vyrazit ven, třeba s takovou partou hůlkařu jako jsme my, i když za okny je šedo a nevlídno :))

Pojďte chodit. Bude nám líp na těle i na duchu, po každém výšlapu si můžete říct: “život mě baví, ej chuchů”!

Díky, kdo jste dorazili. Potkáme se v novém roce 2014!

Zde pár fotek, více jich najdete v naší fotogalerii.