Zkušennosti z kurzu nordic walking – základní i pro chlapy

Email od účastníka našeho kurzu nordic walking!

Dělíme se, se souhlasem pisatele, o zkušenosti chlapa, který navštívil náš kurz, nordic walking – základ (i když chtěl hned běhat, nordic running). Základy pro běh dostal a zde je výsledek:

Nordic walking a running v létě s moskytiérou.

Ahoj,
ve čtvrtek mi došly hole a v sobotu (po týdnu od kurzu) jsem poprvé vyběhnul. Začal jsem rychle a zjistil jsem, že mi to vůbec nejde. Tak jsem se zastavil, přešel do chůze a začali se mi vybavovat věci z kurzu.

 Četl jsem knihu od Milana Kůtka, mám nakoukané videa k nordic runningu, ale pokud si něco opravdu pamatuji, tak jsou to věci, které jsem zažil na kurzu.
Ještě před kurzem i na kurzu jsem řešil jestli skládací hole nebo hole v celku. Před kurzem mě Mira a na kurzu Aleš přesvědčoval k hůlkám pevným a neskládacím a měli velmi dobré argumenty, ale moje posedlost skládacími hůlkami byla velká.
Na kurzu jsem se na vlastní kůži přesvědčil, že pro moje potřeby a trénink není nic lepšího než hole z jednoho kusu, ale přesto jsem nebyl spokojený, protože jsem neměl uspokojivě vyřešený transport během tréninku z domu a do lesa a z lesa do práce. Podařilo se mi sehnat lehký vak s popruhem přes rameno. První dám na sebe vak s holemi ledvinkou zafixuji vak na těle, dalším vlastním popruhem (gumičkou) zabráním aby mi popruh od vaku odíral krk při běhu. Přenos holí vyřešen!
Na prvním běhu na 17 km trase jsem běžel s holemi asi 13 km a měl spoustu přestávek. Je to velmi náročné, ale krásné. 
Na kurzu jsem se neobratně vyjádřil, že chci hole používat jako zbraň, protože mě napadl při běhu pes. Zapomněl jsem uvést, že na obranu. Ale to jedno, protože teď se tu pohybuje medvěd a to je situace, kterou stejně medvěd řeší sám.

Díky všem co tento kurz pomáhali organizovat. Bylo to fakt super a až v úterý zase vyběhnu budu zase na všechno vzpomínat. 
Díky moc!
Karel 

Bonus:
Posílám fotku jak jsem vypadal dnes s moskytiérou – takové mutěnické čtyřnohé strašidlo. Po té co jsem při běhání několik mušek vdechl nosem i ústy, zkouším řešení s moskytiérou.

Medvěd sice pořád může překvapit, ale rachotící nordic runner s oslintanou moskytiérou na hlavě taky :-)

 

 

 

 

Níže několik fotek z červnového kurzu, který Karel navštívil u nás za humny základny Nordic sports v Brně.