IK 2022 1. část 25.-27.3. Brno s Nordic sports

Tak a jdeme na to! Právě odstartoval náš největší a nejdelší (perličkou jest, že je i nejdelší na světě v oblasti Nordic walking, díky nárokům ČR MŠMT) kurz Instruktor kondiční chůze  – Nordic walking, IK 2022! Je to náš kurzovní „diamant“ ve vzdělávání v nordic walking, který brousíme jednou za rok „naživo“ s účastníky. Máme plno, 12 účastníků je v kurzu a již vykročilo do nových stezek poznání. Společně objevujeme jak se nordic walking zrodil (ze sportu a nejtěžšího tréninku po zemi 4×4, kotrmelci se dovalil pokrokem až k člověku 21.století – sedavému), jeho vývoj a kam asi může jít dál s budoucími instruktory.

Gró kurzu je v sestavě lektorského týmu, obsahu škály 12 předmětů a velkou porci praxe na mnoha úrovních. Jsme praktici a poskytuje prostředí pro chtěné vzdělávání se, které je základem společného růstu. Pracujeme s mottem: „co do toho dáš, to z toho máš“!

Škála praxe je široká od cvičení s holemi, cvičení na efektivní a správnou techniku nordic walking pro každý stupeň úrovně zdraví, věku i kondice, cvičeních na protahování, posilování, balanc, interaktivních her s holemi i bez atd. Stejně důležité jsou i vědomosti v oblastech zdravého života člověka jako stavby a fungování těla, mysli, jednotlivce, chápání interakci ve skupině, praktikování vlastního příkladu – aktivního životního stylu. Hledáme cesty jak se učit s chutí a nacházet rovnováhu, aby nám život fungoval zdravě..

Držte palce a snad se budete moci těšit na své nové instruktory zejména v těchto regionech: Prahy a okolí, Plzně, Kladna, Zlína, Vratimova (u Ostravy), Zábřehu na Moravě, Zlína, Hulína, Brna. Byla to jízda a těšíme se na druhou část kurzu IK2022, cca za měsíc.