IK 2023 1. část 28.-30.4.

IK 2023 zahájeno! Kiitos (děkuji) všem účastníkům za odvahu stát se instruktorem Nordic walking:).

Miroslav Mira

Instruktorský kurz kondiční chůze – nordic walking (IK) má v sobě velký náboj neb do toho kurzu dáváme vše co umíme a co se učíme. Každý rok je jiný, nový nejen díky novým účastníkům, ale i našim zkušenostem. Pokaždé se naučíme i my něco nového a to nás na tom baví!

Namátkou obsahuje: hlavně praxi, cvičení, interaktivní poznávání části a fungování svého těla, kostry, svalů, pohybů, tréninky, techniku, principy Nordic walking a jeho přínosy pro člověka 21. století.

Letos jsme uvedli novinky ve cvičeních s holemi, je tu také zážitkové dění neb forma vzdělávání je zkušenostní učení (zážitková pedagogika). Pracujeme s mottem: „co do toho dáš, to z toho máš“!

V první části kurzu můžete vidět z fotografií: anatomii v přednesu i v praxi, principy nordic walking interaktivní formou, lesní okruhy s holemi v praxi, živé zpětné vazby, komentáře fyzioterapeutů, živé diskuze, hodně cvičení – protahování, které drží energii. Nakonec individuální i týmové úkoly zadány.

Prostě IK je „odstartováno“! Teď jen vydržet a pracovat na sobě každý další den. Držíme palce a těšíme se na druhý díl IK 2023👋.

Za tým lektorů Miroslav Mira a fantastické lektorky, fyzioterapeutky Mgr. Kateřina Klimešová – fyzioterapeut a instruktor Nordic Walking a Mirka Chromiaková, Hana Běhalová, které na kurzu „koncertovaly“, odvedly profesionální práci, v předávání znalosti, dovednosti a funkcí pohybového aparátu (těla).

Tyto znalosti a dovednosti bych přál, aby se naše děti učily ve škole, aby věděly, jak a proč se hýbat, jak stát i sedět, a proč je pohyb v životě nezbytný. Třeba jednou se bude investovat i do fyzioterapeutů do škol, nejen do nejnovějších technologii, co vše usnadňuji:). Co si o tom myslíš, ty čtenáři, co jsi dočetl až sem?

Držte palce a snad se budete moci těšit na své nové instruktory zejména v těchto regionech: Brušperk, Český Těšín, Jaroměřice u Konice, Studenec u Vrchlabí, Jankov v hory Blaník, Pátek u Poděbrad, Přerov, Litostrov u Rosic.

1.den IK 2023

2. den IK 2023

3. den IK 2023