Nordic Walker II. Brno 19.7. 2023

Nordic walker II. metodický kurz nordic walking, na přání účastníků, uprostřed roku, horkého léta v Brně 19.7. 2023. Byl to horký a intenzivní den, který nám poměrně rychle uběhl v praxi, se cvičením, tréninkem, natáčením, zpětnou vazbou, diskuzemi a vzdělávacími dějí prosluněný!

Noví Průvodci (předstupěň Instruktora) se pod vedením vedoucího lektora týmu Nordic Walking PointMiroslav Miry, se učili nejen jak vést druhé, ale dostali mnohem více:

? ověření znalostí a dovedností funkční a efektivní techniky nordic walking, vč. jejího definování a sdělení přínosů, významu cvičení s holemi atd.
? otiskly si do sebe klíčové body techniky nordic walking a nácvik konkrétních cvičení pro ně, vč. vlastní tvorby cvičení
? natrénovali cvičení s holemi jak motorickými triky tak stretching, posilování, cvičení ve dvojicích
? zažili si komentovanou „zlatou lekcí“, s popisem co a jak v ní funguje, doporučení z praxe
? rozebrali video záznam vlastní techniky nordic walking – abychom mohli vést druhé, sami musíme umět
? probrali roli Průvodce nordic walking (kdo je kdo není) a přesah fungování pro praxi, od nastavení lekcí, cen, baterie holí atd.

Gratulujeme a novým Průvodcům Nordic walking a přejeme ať jim to šlape ?. Můžete se těšit na ně v jejich působištích: Kralupy nad Vltavou, Slané u Semil, Hrádek na Znojemsku, Opava, Řeka v Beskydech, Bučovice u Brna. V budoucnu je snad můžete hledat na nordicwalkingpoint.cz

Další metodické kurzy NW II. očekávejte na podzim. Už teď ale můžete trénovat sami na sobě. Trénink dělá mistra ?

Tým instruktorů Nordic Walking Point
Miroslav Mira z Nordic Sports

Nordic walker II. je kurz, který vás naučí jak jednoduše předávat nordic walking druhým! …třeba zatím ještě nemáte čas na velký instruktorský kurz IK, tzn. je vhodný pro indoor instruktory, cvičitele, trenéry, pedagogy, fyzioterapeuty, zdravotnický, pečovatelský personál či nadšence, kterých se ptá jejich rodina, přátelé a okolí, co že je to tak baví.

Druhý stupeň, kurzu nordic walking, Nordic walker II., v našem vzdělávání  takové “malé stříbro”. Nordic walker Průvodce je metodický kurz, který vám dá potřebné dovednosti i podklady, pro abyste věděli jak předat základy nordic walking dál, druhým (privátně i profesně). Účastníci nahlédli “pod pokličku” školy Nordic Walking Miroslava Miry, která má za sebou 19let praxe “jak na to“. Základem jsou vyzkoušené postupy, osobní aktivita, motivace, pravidelné cvičení, efektivní metodika “proč takto to funguje”, video-reflexe…dále diskuze, prezentace např. vybavení, vychytávky, přínosy pro zdraví a představení konceptu “Furt v pohybu aneb nekonečná chuť se hýbat”.