Nordic walking kurz Praha, 9.3.2019

Rekordních 19 účastníků a tým 4 instruktorů odpíchlo březnový kurz nordic walking v Praze. Byla to krásná a veselá sešlost, kdy proběhlo vše, co k základnímu kurzu nordic walking patří (cvičení s holemi: pro uvolnění, stretching, posilka, technické cviky, koordinační, nordic triky, cvičení jednotlivců, dvojic i celé skupiny, hry, objevné hry pro trénink smyslů atd. viz. fotografie níže) a jěště něco navíc. Taky zde prošli vstupní bránu zájemci o další vzdělávání, např. instruktorský kurz (IK) nordic walking, kondiční chůze.

Navíc jsme testovali světovou novinku, hrudní pás s kapsami (na kurzu od žen zazněl lidový pojem sportovní „prsenka“ 🙂 pojmenovaného anglicky Binder („šněrovačka“, která drží a sedí na těle při dynamickém pohybu, rychlá chůze, nordic walking sportovně, běh, nordic running) od Martina Skalníka (Architekt umění, sportovec a vynálezce tohoto funkčního hrudního pásu) a jeho nové značky MASK GEAR. Apropo, máme již v Nordic sports první testovací baterii binderů k vyzkoušení a na cestě jsou první prodejní kusy – dejte o sobě vědět a zastavte se.

A druhým testem prošel i speciální pytlíček na nordic walking botičky od Jany Lemfeldové, instruktorky Nordic walking point. Je to skvělá vychytávka pro výšlapy, kdy používáte „botičky“ (gumové násady na hroty) a potřebujete je uschovat, aby vás nezašpinili, věděli kde je máte.

Účastníci přijeli z Karlových Varů, Plzně, Hradce Králové, Opočna, Kralup nad Vltavou, Kadaně, Prahy a okolí jako Čakovic, Jílové, Běchovic, Tlustovous, Mirošovic atd.  Díky účastníkům za báječnou atmosféru a budeme se těšit někdy na viděnou třeba na víkendovce s nordic walking.

Děkuji všem instruktorům Nordic walking point v týmu: Aleš Demjan, Lenka Křivánková a Nikol Zábrodská! 

Miroslav Mira