Nordic walking kurz v Praze, 7.3.2020

7.3.2020 v den narození T.G.Masaryka jsme měli komorní, téměř rodinný kurz nordic walking v Praze – Nebušicích. Účastníci byli připraveni si den užít, i přes deštivé předpovědi,  a tak to byla dvojitá radost (pro nás je kurz vždy svátek neb setkání s lidmi, kteří se pro něco rozhodli a chtějí, prostě baví a je nabíjející). Lidé za námi přijeli z Klatov, Rakovníka, Lázní Kynžvart,  Máslovic a Prahy. Motivy účasti od klasiky začít se pravidelně a s chutí hýbat venku v lese pro lepší kondici těla i mysli, přes narozeninový dárek (dostal jeden muž kurzu) až po zájem o instruktorský kurz Nordic walking (IK 2020) a přinášet hodnotu pohybu venku druhým ať už v lázeňském městě Lázně Kynžvart či ve městech Rakovník, Klatovy v rámci doktorské praxe či kurzů STOB (Kurzy zdravého hubnutí).

Zajímavost: večer před tímto kurzem se Miroslav Mira setkal s Leena Jääskeläinen (Finsko) v Praze, 6.3.2020.  (Leena Jääskeläinen, aniž by to bylo písemně zaznamenáno, publikováno, byla zřejmě tou první hybatelkou (jako učitelka tělocviku na střední škole 1950-60, kdy se musela dělit o tělocvičnu s třemi kolegy, někdo musel vždy vést hodinu venku a…) ke vzniku Sauvakävely, Nordic walking. Dozvěděl jsem se zase malinko více o zákulisí samotného vzniku Sauvakävely (nordic walking se tomu říkalo až od roku 1997):) A po večeru hovorů s Leenou byla radost skočit do kurzu.

Tedy bohatý čas, trošku blátivý, ale naplněný den. Díky všem a těšíme se na vás další, kteří by s námi chtěli ochutnat a zažít, co nás na nordic walking baví a motivuje! Přihlašte se na další termíny, bude nám ctí, že to s námi zkusíte.)