Základní kurz Nordic Walking Brno, 4.3. 2017

První březnový víkend byl našlapaný kurzy nordic walking, tento základní pro každého byl jedním ze tří. Lidé přišli z různých míst ČR a měli různé motivy na kurz dorazit …např. díky kamarádům, kteří kurz prošli, dostali od nich dárkovou kartu, aby si vyzkoušeli a naučili něco nového a společně užili dne. Někteří samouci si přišli pro nové rozměry chůze s holemi a zpětnou vazbu, jiní chtějí šířit nordic walking mezi mládeží, další v nordic walking hledali doplňkový sport.

Dostalo se nám obohacení dvou účastníků, kteři již s holemi dlouhodobě chodili (a přišli si pro zpětnou vazbu) a kterým nordic walking již změnil život. První po 1 roce pravidelného šlapání se po chemoterapii nejen vrátil do kondice, ale dostal se do lepší, než kdy před tím. Druhý shodil 50kg za dva roky chození! …z obou byla cíti síla rozhodnutí, vůle vytrvat a radost ze sebe, že jde dosáhnout něčeho, čemu lidé okolo moc nevěří. Pro nás pro všechny bylo inspirující slyšet tyto příběhy naživo. A navíc, oba dva se chtějí o tuto zkušenost dělit dál, stát se instruktory.

Vše, co si kdo přál bylo naplněno..testy holi, cvičení s nimi, technika nordic walking i zpětná vazba naživo, diskuze o smyslu a hodnotě pohybu v dnešní době v rodinách a na příč generecemi a nakonec i chuť se navzájem zase potkat. Krása, funguje to! Díky za účast a těšíme se na další setkání.