Hole pro Nordic Running

nordic running, voly beh na louce sam si letim, mladi repre plavci „Kvalitní nástroj a umění s ním zacházet teprve dělají mistra.“

Nordic running hole musí něco vydržet!

Kvalitní Nordic running hole mají specifické konstrukční předpoklady pro silné nárazy a odrazy, ke kterým při odrazu v běhu dochází. Materiál a technologie, jak je hole vyráběna, hrají důležitou roli pro konečný efekt odrazu!

Nordic Running hole by měly být jednodílné, kvalitní konstrukce, kdy tělo hole má „kónus“ (tvar kužele, který pomáhá zpracovat a částečně absorbovat náraz při zabodnutí hole), z materiálů vysoké pevnosti jako je karbon (uhlíkové vlákna, pozor jsou různé kvality!) a technologií výroby, která zásadně ovlivňuje vlastnosti hole! Navíc zde hrají roli jednotlivé komponenty jako madlo, poutko a hrot!

start_solid_handle_and_strap_01,-zmensenyVolba správné délky hole pro Nordic running

Není jednoho vzorce pro výpočet výšky hole pro Nordic running jako není jednoho stejného člověka (fyzických parametrů), jeho potřeb a cílů.

Principiálně bychom měli u Nordic running zvládat odraz z poutka hole za tělem z napnuté paže bez zdvihu ramene! A u Nordic Running to platí dvojnásob neb dynamické síly jsou větší než u Nordic Walking.

Pro cílený běh s holemi, Nordic running můžeme volit delší délku hole než jsme zvyklí u Nordic walking!

Příklad: zkušený Nordic walker výšky 180cm má pro Nordic Walking hole 125cm (se kterými může i běhat, ví-li jak na to) a je-li i běžec, který zvládá správnou techniku techniku Nordic Walking, tak pro Nordic running hole můžeme doporučit výšku 135cm, tzn. Pro Nordic Running můžeme volit cca o 10cm delší hole než pro Nordic Walking – je to vždy individuální.

Tahák

 • Zjednodušený pro ty, co s holemi již chodí Nordic Walking: cca + 10cm vyšší
 • Pomocný vzoreček, který ne vždy musí platit: 0,75 x vaše výška v centimetrech (cm). Při výpočtu, kdy se hole se vyrábějí po 5cm (i když my vám umíme připravit hole na míru) budou zaokrouhlovat zkušení běžci směrem nahoru, začínající směrem dolů.

Správnou výšku vám pomůže vybrat zkušený instruktor (Nordic Walking, Nordic Running) proškolený u nás v Nordic sports, najdete je po celé ČR (SK) v naší síti instruktorů Nordic walking point.

Volba vhodného modelu holenordic-running-top-pole-Start-race-1

Záleží na tom, kdo jste, co chcete a fyzicky jak jste narostli. Výběr vhodného modelu ovlivňuje vaše výška postavy a tělesná hmotnost tzn. čím urostlejší jedinec, tím pevnější hole. 

 • Výška hole 110 – 120cm model CROSS (45% HS karbonu) pro ženy a lehké váhy
 • Výška hole 120 – 130cm model CROSS(45% HS karbonu) pro ženy a lehké váhy, LOPPET (70% HS karbonu) pro SPIRIT (100% HS karbonu)
 • Výška hole 130, 135cm a výše modely LOPPET jen pro lehčí váhy, SPIRIT DO 130cm. Doporučujeme:
  model WINNER (ala Spirit ve vyšším provedení a NR konstrukce, 100% HS karbonu) od 135cm, pro náročnější RACE , pro fajnšmekry, nadšence a sportovce, SD3 (100% HM karbon, vyráběno speciální a jedinečnou technologii robotic 3 Dimensional Winding process (SD3), která se používá v kosmonautice, zbrojním a petrolejovém průmyslu), pro závodníky a „sportovní blázny“ RACE 1.0 SOLID (100% HM karbon, doplněné novinkou a světovým patentem Start – madlem s pevným pákovým poutkem) – světová top hole!

Všechny hole i doplňky k nim najdete v našem obchodě.

Volba velikosti poutka

xc_pole_loppet_41700,poutkoVšeobecně jsou velikosti poutka (S, M, L, XL) standardně navolena podle výšky Nordic running hole:

 • do 110cm – S
 • 115 – 130cm – M
 • 135cm a výše – L nebo dle dohody M (pro „medvědy“ máme i XL)

Pokud si nejste jisti a chtěli byste si ověřit jak je to u vás, tak si změřte (nejlépe krejčovským metrem) obvod dlaně (pozor, bez palce!):

 • do 20cm – S
 • 21 – 24cm – M
 • 25 – 29cm – L
 • 30cm a více XL

S výběrem holí Vám rádi pomůžeme, neváhejte se na nás obrátit.