Nordic Running

Mira a Martina bezi s holemi nordic running na louce v lete

let nad zemí, při kterém nás všechny naše končetiny pohánějí vpřed.

Nordic Running – běh s holemi

… je funkční běh se speciálními sportovními holemi.

  • Nordic Running pochází z Finska a přišel ruku v ruce s Nordic Walking (u nás novodobě od roku 2003).
  • Přínos běhu s holemi je v posílení a zapojení celého těla do pohybu (komplexní a šetrný trénink v přírodě).
  • Vhodné pro aktivní sportovce, běžce (ať hobby či ti, co závodí), kteří chtějí ‚‚obohatit“ svůj trénink (zesílit tělo) a bezpečný start pro začínající (nebo znovuvracející se) běžce. Díky holím ulevíte pohybovému aparátu a zpevníte tělo.
  • Nordic running hole mají jedinečně nakombinované specifické vlastnosti jako je pevnost, pružnost, tvrdost a lehkost, které vám dají správný odraz. Speciální poutko, madlo a hrot dají běhu celistvost a lehkost.

Nordic Running video

Ukázka seznamovací lekce Nordic Running pro běžce vedené naší fyzioterapeutkou, lektorkou, instruktorkou a atletkou Mgr. Michaelou Kubínovou z Hradce Králové (Běh s holemi 2014, na videu použité Nordic Walking hole – se kterými jde také běhat, jen je potřeba vědět co a jak).

Co potřebuji pro Nordic Running

  • Kvalitní speciální hole správné délky (s příliš dlouhou holí hrozí přetížení ramene!)
  • Znalost techniky běhu s holemi (ani video, brožura či článek Vám neposkytnou zpětnou vazbu šitou na míru pro Vás) správně předvedené a osobně vámi vyzkoušené – naživo. Najděte si zkušeného dobře proškoleného instruktora.
  • Nekonečnou chuť znovu a znovu vyjít ven a trénovat, běhat.

 Nordic Running patří ven, do přírody, lesa nejlépe

…, kde se násobí přínos cyklického a rytmického pohybu a pozitivní vliv přírody na naši mysl (prostředí nám přirozené navozující zklidnění a zároveň probuzení našich smyslů, nabíjející svou energii prostoru a inspirující svou monohotvarostí, nekonečností). Přidanou hodnotou přírody jako prostředí je, že nám je v něm přirozeně dobře a může nám mnohé dát – více o přínosech přírody a naší vědomé práci na sobě se můžeme naučit díky nové metodě pocházející z Finska – Lesní mysli.

Miroslav Mira je zakladatel novodobé podoby pohybu s holemi Nordic walking, Nordic running u nás. Od roku 2003, kdy byl vyškolen ve Finsku jako první Čecho-Moravo-Slovák, který prošel finské Nordic walking, Nordic running vzdělávání a stal se instruktorem, Nordic Master Trainer. Je nositelem myšlenky Nordic Walking Point, sítě proškolených lidí a míst, kteří jsou garanty kvality služeb v Nordic walking, running. Více o historii Nordic walking, running zde.