Zdravotní přínosy

Chůze na sněžnicích je odměnou za kilometry nachozené s holemi při Nordic walking a na ten čas je fajn se těšit. Čas na horách vám dodá síly, které jinde nenajdete a můžete se zde zastavit, objevit kus sebe. A to je víc než seznam všech zdravotních přínosů o „biomechanice“ pohybu na sněžnicích (podobá se to přínosům z Nordic walking). Při pohybu na sněžnicích využíváme také holí, které zlepšují stabilitu pohybu, rychlost pohybu, rytmus kroků a především správné držení těla ve vzpřímené poloze.

Pohyb na sněžnicích je komplexní pohyb aktivující dolní i horní polovinu těla. Intenzitu zatížení si volíme sami podle svých potřeb a fyzické zdatnosti. Při pohybu na sněžnicích využíváme prostředí zasněžené zimní přírody, kdy nejde jen o vlastní fyzickou aktivitu ovlivňující naši tělesnou stránku, ale také o vliv na naši psychiku, kterou pobyt v zimní přírodě po vydařené akci sílí. Příroda má zde větší roli naž jen „kulisa“ pro pohyb.

Sneznice Luki a Mira

Sněžnice prošly dlouhým historickým vývojem. Prvotním smyslem jejich využití bylo usnadnění pohybu zimní krajinou pro vykonávání základních denních činností a prací. S příchodem moderní doby jejich praktické využití pokleslo a v posledních letech dochází k jejich návratu ve smyslu jiném. Lidé si stále častěji začínají uvědomovat potřebu změny svého životního stylu, prostředí. V uspěchané době moderního života plné shonu, stresu a povinností potřebujeme často zastavit, uvolnit se, zrelaxovat, věnovat se sobě, svým nejbližším, načerpat novou sílu a energii ve smyslu tělesného i duševního zdraví.

Když nasadíme sněžnice jsme o krok blíž přírodě a sami sobě. Zkuste to taky.