Spojení se světem Nordic Walking

Naše historie a současnost spojení se světem Nordic walking je spojená s těmito lidmi, organizacemi:

Finsko: Suomen latu (organizace, která pomohla v rychlém šíření Nordic walking ve Finsku) a nově vzniklá ICNW (International Council of Nordic Walking).

?????????????SIRPA ARVONEN (Helsinki, Finsko)

V.I.P. konzultantka, jedna z legend Nordic Walking, „máma“, která se podílela na vzniku, rozvoji a řízení týmu instruktorů, kteří šířili Nordic Walking ve Finsku i ve světě. V současnosti vede několik vzdělávacích národních projektů na poli zdraví i seberozvoje. Se Sirpou aktivně spolupracujeme.

 

 

  • Tuomu Jantunen (bývalý prezident, přes 30 let Suomen latu)
  • Hanna Okonen (současná koordinátorka a lektorka Nordic walking programů Suomen latu)
  • Matti Heikkila (jeden z hlavních tahounu na poli výzkumů o Nordic walking)
  • Risto Kasurinen (bývalý mezinárodni instruktor, tvář prospektu a brožur pro Nordic walking, dnes majitel své firmy Gymstick, kterou rozběhl na základě zkušenosti ve světě Nordic Walking)
  • novodobě Tiina Arrankoski (autorka knihy Modern Nordic walking), mezinárodní trenérka pro Nordic walking, instruktorka Pilates a české metody SM systém (to nás těší!), jsem v kontaktu i s Aki Karihtala současným prezidentem INWA (International Nordic Walking Federation, to není překlep v písmenu, v tomě historická souvislost .)

Francie: Arja Jalkanem-Meyer (Finka žijící ve Francii, kde velmi aktivně šíří Nordic Walking)

Itálie: Pino Dellasega (Ital z Dolomit, Predazzo, autor několika knih o Nordic walking, poslední s názvem „Emozione Nordic walking“, krásně obrazově zpracovaná (Italsky), autor také několika videií na Youtube, kde představuje různá cvičení s holemi a svůj přístup k Nordic walking.

Japonsko: Naohiro Takahashi (bývalý běžkař, sportovec, který dělá něco podobného jako my v Japonsku)

Lotyšsko: Linda Andrusa (lídr Nordic walking, aktivní pořadatelka mnohých Nordic walking akcí)

Slovensko: Anna Linek (námi vyškolená instruktorka Nordic walking), první Nordic walking point na Slovensku, také je skvělá lezkyně a podporovatelka fukčních pohybových aktivit. 

Chtěli byste se stát vyhledávanými instruktory Nordic Walking? Informujte se jak se stát instruktorem.