Nordic Walking

Nordic Walking, česky Severská chůze, je sportovní chůze se speciálními sportovními holemi pro lepší kondici, zejména zlepší práci horní poloviny těla.

  • Pochází z Finska, historie Nordic Walking.
  • Přináší nám „nový rozměr pohybu“, chůze se stává až sportovním zážitkem
  • Potřebujeme hlavně správné hole, BEZ NICH TO NEFUNGUJE!
  • Na své si přijdou téměř všechny věkové a výkonnostní skupiny, záleží, kdo má hole v ruce a co od nich chce (relax či trénink)
  • Základem je inspirativní a odborná instruktáž se správnou technikou 

Nordic Walking Gró

Obsah videa – stručné sdělení podstaty novodobé aktivity, Severské chůze – Nordic Walking prezentované Miroslavem Mirou.

BOŘÍME MÝTY O NORDIC WALKING

1. MÝTUS: „JEN PRO SENIORY“! NENÍ!! JE TO TRÉNINK I PRO SPORTOVCE.

2. MÝTUS: „NORDIC WALKING JE CHŮZE S TURISTICKÝMI HOLEMI.“ NENÍ!! BEZ SPRÁVNÝCH HOLÍ TO NEFUNGUJE.

3. MÝTUS: „JE JEDNO, JAK HOLE POUŽÍVÁME. NE „NENÍ!! JEN SPRÁVNÁ TECHNIKA PŘINÁŠÍ EFEKT.

Nordic walking má sportovní rozměr

…záleží, kdo vezme hole do rukou. Technika vyšla ze sportu a to běžeckého lyžování, ale není to běžecká imitace! …jak se někteří (i sportovci) domnívají. Tedy s dobrými holemi se dá běhat – Nordic running, pestře venku posilovat – kombinovaný trénink na celé tělo – Nordic Cross, funkční cvičení – Nordic walking gym. Ideální pro každého, kdo pracuje u počítače, tráví většinu času v kanceláři, pod umělým osvětlením, sedí, řídí, moc toho v kuse za den nenachodí atd.

Nordic walking patří ven, do přírody, lesa nejlépe

…, kde se násobí přínos cyklického a rytmického pohybu a pozitivní vliv přírody na naši mysl (prostředí nám přirozené navozující zklidnění a zároveň probuzení našich smyslů, nabíjející svou energii prostoru a inspirující svou monohotvarostí, nekonečností). Přidanou hodnotou přírody jako prostředí je, že nám je v něm přirozeně dobře a může nám mnohé dát – více o přínosech přírody a naší vědomé práci na sobě se můžeme naučit díky nové metodě pocházející z Finska – Lesní mysli.

Miroslav Mira je zakladatel Nordic walking u nás. Od roku 2003, kdy byl vyškolen ve Finsku jako první Čecho-Moravo-Slovák, který prošel finské Nordic walking vzdělávání a stal se instruktorem, Nordic Master Trainer. Je nositelem myšlenky Nordic Walking Point, sítě proškolených lidí a míst, kteří jsou garanty kvality služeb v Nordic walking. Více o historii Nordic walking zde.

Vytvořili jsme speciální web stránky jen pro severkou chůzi, nordic walking – www.severskachuze.cz