O nás

Společnost NORDIC SPORTS s.r.o. byla založena nadšencem, „průkopníkem¨ (z angl. pioneer – „ten, co objevuje nové“) a legenda (historické náhody) říká, že i zakladatelem Severské chůze (Nordic Walking) u nás, Mgr. Miroslavem Mirou  v roce 2011, po osmi letech praxe a žití s Nordic Walking (proškolen 2003 Finsko – INWA (titul Master trainer), Suomen Latu, Sirpa Arvonen).

Naším cílem je motivovat sebe i ostatní pro každodenní pohyb (zejména v přírodě, která má ozdravný vliv na celého člověka včetně naší mysli). Stručně: vzděláváme, organizujeme, tvoříme a vedeme projekty (NORDIC WALKIKNG POINT, Nordic walking stezky atd.), taky obchodujeme.

Logo Nordic sports – Střelka, která ukazuje na sever (jako u kompasu) a pomáhá nám udržet si vlastní směr = dobrá pravděpodobnost, že víme kam kráčíme, i v životě :).

S filozofií „znát svůj směr“ vzniká prostor pro objevování. Tak vzhůru do aktivního života!

Také nám sever dal osobní zkušenost, že s odvahou k aktivitě, zejména pobytem venku v přírodě, nejlépe v pohybu se dá měnit tělo, mysl a síla člověka. Chceme žit naplno. A co vy, máte to podobně, přidáte se?

Motto “ 4 roční období v pohybu“  si přejeme žít a být! Tzn. „furt“ nacházet dobré důvody se hýbat a to hlavně v lese, protože to dělá dóóbře tělu a mysli.

instruktori v lajne

Příroda (les se stromy především) je pro nás (člověka obecně) důležitá součást, nejen kulisa pro pohyb, ale zásadní zdroj, který probouzí vnitřní sílu v nás, dodává zklidnění a přináší chuť žít (i dle výzkumů, zejména z Finska)!

Náše instruktory, kteří působí po celé České Republice i na Slovensku najdete na stránkách NORDIC WALKING POINT. Pokud by vás zajímalo jak se stát instruktorem nebo členem našeho týmu tak neváhejte a ozvěte se.

Máme živé spojení se světem Nordic walking.


Mgr. Miroslav Mira

  • Hybatel NORDIC SPORTS s.r.o., koncepce aktivit i obchodu. Aktivní instruktor, lektor, projektový manažer, obchodník.
  • Rozvoj vzdělávacích projektů (Nordic walking point, Nordic walking stezky), vedoucí lektor instruktorských kurzů (IK) a kurzu pro veřejnost i odborníky (fyzioterapeuty, lékaře, zdravotníky).
  • Prodej specializovaný na hole pro nordic walking, nordic running (také nordic blading, sněžnice, běžky) a vychytané doplňky.

Při studijním pobytu ve Finsku si toho v roce 2003 nešlo nevšimnout, máte-li oči otevřené a na pohyb člověka zaměřené. Tam jsem poprvé uviděl lidi s hůlkami a bez sněhu.

Byl jsem v předposledním ročníku studia a čekala mě diplomová práce. Po objevu potenciálu Nordic walking jsem změnil její téma – s vizí představit tuto novou aktivitu lidem u nás v České republice a tak věnovat čas něčemu, co má přesah akademické půdy a je využitelné v praxi.

Ve Finsku jsou lidé s holemi běžně k vidění téměř všude (mají k tomu také vhodné prostředí a hodně místa) na ulicích, v terénu a to v množství, které mě jako středoevropanovi přišlo větší než obvyklé. Ty dvojice, jednotlivci či skupiny lidí mě začali zajímat a začal jsem pátrat, co je tak přitažlivého na pohybu s holemi bez lyží? Ptal jsem se okolo sebe, na univerzitní půdě, navštěvoval různé akce, lekce atd. až se mi podařilo „dopátrat“ k zakladatelům této pohybové aktivity v čele se Sirpou Arvonen, u které jsem prošel první kurz. Začal nový kolotoč pátraní po informacích, studia materiálů a absolvování kurzů. Byly to 2 roky tvorby diplomové práce a instruktorské příručky.

Celkově přinést do povědomí Nordic Walking u nás byla docela dlouhá cesta. Odhaduji, že trvalo minimálně 7 let, než naše veřejnost (i odborná) začala přijímat Nordic Walking jako užitečnou pohybovou aktivitu. Roky trvalo zviditelnění povědomí o Nordic Walking u nás (od roku 2004) formou tvorby a prezentace textů na webových stránkách a dlohodobé a vytrvalé realizace akcí, lekcí, kurzů u nás v České republice i na Slovensku.

Číst dále >