Nordic Running přínosy

hanka bezi s padakem

  1. Zpevníme a posílíme

  2. Zlepšíme koordinaci a vytrvalost

  3. Zrychlíme

Zpevnění a zesílení těla jako celku, zejména jádra (středu těla) a horní polovinu těla (paže, ramena, hrudník, břicho, záda) díky zapojení horních končetin (paží) přes hole. Při správné technice je to šetrné pro klouby, páteř a aktivující pro hluboké svaly, které drží kostru člověka ve vzpřímeném postavení (při chůzi, stoji).

Symetrizace – střídavý pohyb levé a pravé poloviny těla (i hemisfér mozku tzn. rytmické ladění, které přináší harmonii).

Energetický výdej – efektivní (díky dynamické práci paží se zapojí celé tělo do práce) silově-aerobní trénink.

Vyrovnaní napětí v těle – díky cvičením s holemi, které k Nordic Running nezbytně patří si udržujeme kvaltní rovnováhu napětí v kloubech, svalech – bezpečný sport pro dlouhé roky.

Nordic running je celoroční pohybová aktivita, která nás vede do přírody, která nám pomáhá reaktivovat další naše smysly jako je zrak, sluch, čich atd. O dalších zdravotních přínosech pohybu s holemi si přečtěte zde.

Pozor, při nezvládání správné techniky Nordic running hrozí nebezpečí přetížení ramen, paží a krční páteře! 

Inspirační video Nordic training

Bonus holí pro běžce

K Nordic Running stejně jako pro Nordic Walking patří efektivní protahovací cvičení s holemi, které jsou oživení tréninků a udrží vás dlouho v dobré kondici. Tyto cvičení posouvají efekt samostatného aerobního pohybu (běh s holemi) do katergorie celostního wellness – harmonický fyzický stav těla i mysli.

Nordic running, běh s holemi je hravý, symetrizující, fyzicky i technicky náročný na provedení, ale nesmírně efektivní z hlediska silově-vytrvalostního tréninku.

I pro Nordic running vycházíme z originální Finské školy, odkud máme vzdělání a udržujeme kontakty s ostatními lidmi ze světa od roku 2003.