Severské sporty

letni-lesni-stezka-pro-nordic-walking-runningJsou outdorové aktivity pro rozvoj zdraví, kondice a odolnosti těla i mysli inspirované severem. Patří mezi ně:

Na severu zeměkoule jsou podmínky, které si žádají akci, pohyb, odvahu, vůli, vytrvalost, která vás odmění větší sebejistotou, sebevědomím v sami sebe, taky větší odolností i radosti, že vám na sobě záleží, že o sebe umíte pečovat, pěstovat a kultivovat své zdraví, charakter.

Jejich největší hodnota je, že probíhají venku, v přírodě, kde se nejlépe člověk regeneruje. V lese, přírodě je dobře, někdy se můžete cítit „jako doma“, přirozené prostředí ze které jsme vyšli a kde je moudré se pravidelně vracet. Příroda je lázeň pro naše smysly. Každý den venku je jiný, což můžeme objevovat s radostí a zájmem a je to také skvělý trénink pro naši mysl, kterou můžeme posílit i nefyzickými cvičeními Lesní mysli (Finský koncept seberozvoje a sebepéče).

Nejefektivnější pro naše podmínky je nordic walking, nordic running, které v našich zeměpisných šířkách a délkách můžete provádět čtyři roční období. Díky těmto aktivitám objevíte blízké okolí, kde žijete neb stačí krátké „okruhy“, kde díky zapojení celého těla do pohybu vykonáte pro sebe velmi efektivní komplexní trénink (máme v našem portfoliu i tvorbu nordic walking stezek, dokonce jednoho pilotního projetu s Lesy ČR, Forest walking park). Severské sporty jsou jednoduché a funkční, stačí vědět jak efektivně na to, mít nástroje se kterými to bude „jedna báseň“ a taky parťáky, kteří s vámi budou pravidelně vyrážet ven do přírody na stezky. Podobně laděné lidi můžete potkat v rámci aktivit našich instruktorů.

 

Zimní radovánky jako sněžnice, nordic ice-skating, či běžky jsou už více závislé na podmínkách, délce příznivého počasí pro sníh, led, ale jsou odměnou a korunovací vašich každodenních pohybových aktivit. Vzhůru za těmito zážitky za humna měst, vesnic, na hory!

 

Záleží jen na Vás, kdo jste a co chcete, jak chcete relaxovat, růst.